Wspieramy w drodze na szczyt

POCZĄTKI KARIERY

Wiktor Jasiński to zawodnik gorzowskiego klubu żużlowego Stal Gorzów.

Swoją przygodę z motocyklami rozpoczął w 2006 roku. To właśnie wtedy dostał swój pierwszy motocykl. Trzy lata później wystartował pierwszy raz w zawodach, a już w 2010 roku zdobył swój pierwszy tytuł Wicemistrza Pucharu Polski w klasie mx65.

W 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Pucharu Polski, a w 2014 obronił ten tytuł i dodatkowo zdobył tytuł Wicemistrza Polski oraz Mistrza Strefy Zachodniej. Wtedy także dostał się pierwszy raz do kadry narodowej Juniorów w motocrossie.

W 2016 roku Wiktor doznał bardzo poważnej kontuzji, która skończyła się operacją stawu barkowego. Niestety, był to dla niego koniec sezonu. W 2017 roku wrócił z podwojoną siłą i zdobył tytuł Wicemistrza Pucharu Polski.

W 2018 roku Wiktor ponownie stanął na drugim stopniu podium w Pucharze Polski, natomiast w 2019 zdobył tytuł Wicemistrza Polski w klasie MX2 Junior. 2019 rok to debiut Wiktora w zawodach żużlowych. To właśnie w tym czasie zmienił dyscyplinę sportu z motorcrossu na żużel.

2020 rok to starty Wiktora w PGE Ekstralidze, a także Srebrny medal DMP z drużyną Stali Gorzów oraz brązowy medal razem z Kamilem Nowackim w Mistrzostwach Par Juniorów. 2021 rok zaczął się dla Wiktora bardzo dobrze, ponieważ dostał się do kadry Polski Juniorów w żużlu. A jak sam Wiktor mówi „co będzie dalej, czas pokaże”.

W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze szosowym, pływać i jeździć na motocyklu, co bardzo go relaksuje. Ciekawostką jest, że Wiktor przez 6 lat był pływakiem i uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Był bardzo dobry w stylu motylkowym, jednak zrezygnował z pływania na rzecz motocrossu.

AMBASAROD BUSTRANS I BUSRENT

Wiktor swoją współpracę z Bustrans rozpoczął już około 3 lata temu. Jednak to od początku 2021 roku przygotowywana była kampania „Wspieramy w drodze na szczyt” oraz spot promujący, w którym zagrał samego siebie:

Celem kampanii #wspieramywdrodzenaszczyt jest wspieranie młodych, utalentowanych sportowców w ich drodze na szczyt oraz promowanie ich osiągnięć i działań wśród lokalnej społeczności. Droga do realizacji marzeń wymaga poświęceń oraz determinacji i cierpliwości. Jako Bustrans i Busrent bardzo wierzymy w takie wartości, dlatego tym bardziej chcemy wspierać młodych sportowców, którzy próbują rozwijać swoje skrzydła i sięgać po to, o czym marzą najbardziej.

KILKA PYTAŃ

 1. Z którego osiągnięcia jesteś najbardziej dumny?
  W: Ze wszystkich osiągnięć jestem tak samo dumny, z tych mniejszych oraz z tych większych. Każde z tych osiągnięć kosztowało mnie wiele pracy oraz wyrzeczeń, z każdego sukcesu jestem dumny.

 2. Kto z Twoich bliskich najbardziej zainspirował Cię do sportu i tego gdzie teraz jesteś?
  W: Sport w mojej rodzinie był, odkąd się urodziłem. Dziadek był mechanikiem, wujek i tata ścigali się na gokartach. Kiedy się urodziłem, tata zaczął ścigać się w motocrossie i od tych chwil byłem już zarażony motorsportem.

 3. Który sportowiec jest Twoim autorytetem lub inspiracją?
  W: Inspiracją jest Bartek Zmarzlik. Dąży do celu z chłodną głową, krok po kroku - to cechy mistrza. Fajnie się patrzy jak bawi się jazdą, to coś wyjątkowego.

 4. Jakie jest Twoje największe sportowe marzenie?
  W: Pewnie jak każdego sportowca, zostać najlepszym w swojej dyscyplinie. Wywalczyć tytuł Mistrza Świata.

 5. Gdzie widzisz siebie za 10 lat?
  W: Na pewno przy motocyklach, ale czy jako zawodnik, czy ktoś inny to czas pokaże.

 6. Która forma treningu jest dla Ciebie najbardziej przyjemna?
  W: Najprzyjemniejsza jest jazda na rowerze. Bardzo lubię pedałować rowerem, słyszeć muzykę w słuchawkach i podziwiać widoki.

 7. Za co najbardziej lubisz żużel? Co Cię w tym pociąga?
  W: Najbardziej lubię rywalizację i walkę łokieć w łokieć.

 8. Jaki jest Twój cel na ten sezon?
  W: Celem jest medal z Drużyną w DMP.

 9. Jak wygląda Twoje przygotowanie do każdego startu? Czy masz jakieś zwyczaje, które są obowiązkowe przed każdym biegiem?
  W: W trakcie zawodów lubię jeść żelki, czuje się wtedy wyładowany i mogę przenieść stres na żucie żelków.

 10. Co czujesz podczas wyścigu żużlowego? Jakie emocje Ci wtedy towarzyszą?
  W: Chęć zwycięstwa oraz dobrą zabawę.

 11. Czy masz jakieś sprawdzone sposoby na redukcję stresu przed zawodami?
  W: Jedzenie żelków pomaga mi się wyluzować.

 12. Czego najlepiej Ci życzyć? :)
  W: Najlepiej zdrowia, bo bez zdrowia nie ma wyników oraz zabawy z jazdy oraz przysłowiowego połamania szprych.

Zatem “połamania szprych” od całej załogi Bustrans i Busrent! :)

Rozmawiała: Joanna Pocztowa

Kontakt: